7 prostych domowych sposobów na wygładzenie zmarszczek

Zmarszczki pojawiają się na skórze wraz z wiekiem. Wtedy traci ona swoją elastyczność. Jako pierwsze pojawiają się zmarszczki mimiczne, wokół ust, oczu i na czole. W tych obszarach bowiem skóra jest często naciągania, na przykład podczas mówienia, czy uśmiechu.

Pojawienie się na twarzy zmarszczek nie oznacza jednak, że należy zacząć odkładać pieniądze na operacje plastyczne. Wystarczy poznać proste sposoby na wygładzenie zmarszczek.

Pierwszy sposób Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy pomoże nam poradzić sobie ze zmarszczkami mimicznymi, pojawiającymi się wokół oczu. W tym celu mieszamy ocet z wodą mineralną, a następnie nakładamy wywar na powieki przy pomocy wacika.

Drugi sposób Woda z pietruszką

Pęczek pietruszki zalewamy szklanką zimnej wody. Taki wywar odstawiamy na około 12 godzin. Po tym czasie otrzymaną wodą pietruszkową przemywamy całą twarz. Regularne używanie takiej wody pozwoli opóźnić proces starzenia się skóry.

Trzeci sposób Maseczka z fasoli

Doskonałe i proste sposoby na wygładzenie zmarszczek to domowe maseczki. Maseczkę fasolową przygotowujemy poprzez ugotowanie filiżanki fasoli. Następnie przecieramy ją przez sitko i dodajemy łyżkę oliwy z oliwek, sok z połówki cytryny i łyżkę miodu. Całość mieszamy i tak powstała maseczka jest już gotowa do nałożenia na twarz, szyję i dekolt. Po kwadransie zmywamy maseczkę ciepłą przegotowaną wodą, a spłukujemy zimną. Taki zabieg świetnie napina i ujędrnia skórę. Taką maseczkę dobrze jest robić raz na dwa tygodnie.

Cywarty sposób Maseczka z banana

Aby zmniejszyć widoczność zmarszczek, a także odżywić i uelastycznić skórę, warto zastosować maseczkę bananową. Wystarczy rozgnieść pół dojrzałego, miękkiego banana i wymieszać go z łyżką oleju migdałowego. Taką smakowitą maseczkę kładziemy na twarz, wklepując delikatnie w miejsca, w których pojawiły się zmarszczki. Całość trzeba przykryć gorącym okładem. Po półgodzinie zdejmujemy maseczkę i przemywamy twarz przegotowaną wodą.

Piąty sposób Miód i twaróg

Ze zmarszczkami doskonale radzi sobie maseczka z miodu i twarogu. Mieszamy ze sobą łyżkę miodu i chudego twarogu i nakładamy na obszary twarzy, szyi i dekoltu, które są pokryte zmarszczkami. Maseczkę zmywamy przegotowaną wodą po upływie 20 minut.

Szósty sposób Olej lniany

Olej lniany nakładamy na rozgrzaną skórę na pół godziny. Po tym czasie delikatnie zmywamy twarz tonikiem. Olej pomaga w redukcji zmarszczek, pojawiających się w okolicach szyi i dekoltu.

Siódmy sposób Jogurt

Jogurt naturalny należy nakładać cienką warstwą na twarz, szyję i dekolt codziennie przed pójściem spać. Pozostałości, które nie wsiąkną usuwamy przy pomocy ciepłej, przegotowanej wody.

Poradę opublikowano: 29 czerwca, 2011
Przeglądano: 19,870

Ocena

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.2/5 (12 votes cast)

Tagi

, , , ,

Kategorie

Najnowsze artykuły