6 prostych sposobów na zmęczone (podkrążone) oczy

Swędzenie i pieczenie oczu to nieprzyjemne oznaki tego, że są one przemęczone zbyt długim czytaniem, oglądaniem telewizji, czy pracą przy komputerze. Niezbyt korzystnie odbija się to także w ich wyglądzie. Stają się one czerwone i obrzęknięte. Aby ulżyć trochę tak zwanym „zwierciadłom duszy”, powinniśmy wypróbować proste sposoby na zmęczone oczy.

Pierwszy sposób Ziołowa terapia

Najbardziej znaną i najprostszą metodą, mającą pomóc naszym zmęczonym oczom jest okład z zaparzonych torebeczek z ziołami ekspresowymi. Najlepszy do tego celu jest rumianek, który łagodzi podrażnienia, zmniejsza opuchliznę, ma też właściwości przeciwzapalne. Dobrym pomysłem jest też kompres z zielonej lub czarnej herbaty, które świetnie redukują obrzęki. Zaparzone saszetki wyjmujemy z naparu i wkładamy na parę minut do lodówki. Taki odprężający okład trzymamy na powiekach przez około kwadrans.

Drugi sposób Zimne łyżki

Dobre sposoby na zmęczone oczy to także okłady z zmrożonych w lodowatej wodzie metalowych łyżkach. Zimny metal doskonale zwęża naczynia krwionośne, a łyżki są wyprofilowane w odpowiedni sposób, by zrobić z nich okład na oczy. Gdy łyżki się nagrzeją, ponownie zanurzamy je w wodzie i powtarzamy czynność, dopóki opuchlizna nie zniknie.

Trzeci sposób Ogórek

Bardzo znanym środkami, niosącymi pomoc dla zmęczonych oczu są plasterki ogórka. Zawarty w nich kwas kofeinowy i witamina C mają właściwości redukujące obrzęki. Schłodzone (na przykład przy pomocy kostek lodu) plasterki umieszczamy na powiekach, kładziemy się i relaksujemy przez około 15 minut.

Cywarty sposób Zimne mleko

Ten chłodny napój nie tylko redukuje obrzęki, ale także świetnie nawilża skórę. Nasączone zimnym mlekiem bawełniane płatki kosmetyczne kładziemy na powiekach, a gdy te się nagrzeją, wymieniamy je na kolejne i tak przez około kwadrans.

Piąty sposób Jajka

Delikatne maseczki z białka jaja kurzego to świetne sposoby na zmęczone oczy. Białko ma właściwości ściągające, wygładza skórę i poprawia krążenie. Ubijamy sztywną pianę z białek z 2 jaj, po czym nakładamy ją na skórę pod oczami. Po upływie kwadransa zmywamy wyschnięte białko.

Szósty sposób Kremy

Jeżeli nie mamy zbyt wiele czasu na wypróbowywanie domowych sposobów, wtedy wybieramy się do apteki po odpowiedni specyfik. Najlepszy jest taki, który zawiera w swoim składzie świetlik łąkowy, babkę lancetowatą, arnikę górską, czy wyciąg z kasztanowca. W aptece znajdziemy nie tylko kremy, ale także specjalnie przygotowane maseczki, niosące ulgę zmęczonym oczom.

Poradę opublikowano: 20 lipca, 2011
Przeglądano: 12,544

Ocena

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.6/5 (7 votes cast)

Tagi

, , ,

Kategorie

Najnowsze artykuły