4 sposoby na wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie to bardzo bolesny problem i może prowadzić do groźnych powikłań, takich jak infekcji, ropienia, krwawienia i wielu innych nieprzyjemnych dolegliwości. Dowiedz się, co robić, aby tego uniknąć.

Pierwszy sposób Obuwie

Przede wszystkim, pozbądź się wszystkich za małych butów. Ciasne obuwie przyczynia się do wrastania paznokci. Przestań więc kupować za małe buty, to nic, że są ładne, ale zdrowie Twoich stóp jest o wiele ważniejsze.

Drugi sposób Prawidłowe obcinanie paznokci

Naucz się, że paznokcie trzeba obcinać prosto, nie zaokrąglając ich końców. Ten błąd w pielęgnacji paznokci może zaowocować ich wrastaniem.

Trzeci sposób Metoda klamrowa

Ten sposób na wrastające paznokcie może być wykonany tylko przez kompetentną pedikiurzystkę. Metodę klamrową stosuje się, jeśli wrastanie jest spowodowane deformacją płytki paznokciowej. Natychmiast po założeniu klamry poczujesz ulgę, ale proces leczenia trwa kilka tygodni. Metoda klamrowa działa poprzez spłaszczenie płytki paznokcia i zmianę toru jej wzrostu.

Czwarty sposób Metoda Quenu

Metoda Quenu jest metodą inwazyjną więc lepiej decydujmy się na nią tylko wtedy, gdy inne sposoby zawiodły. Zabieg polega na usunięciu wrastającej części paznokcia oraz oczyszczeniu i zszyciu powstałej ranki. Po wszystkim zakłada się jeszcze opatrunek z antybiotykiem. Po takim zabiegu koniecznością jest noszenie wygodnego, dośc luźnego obuwia.

Poradę opublikowano: 26 grudnia, 2011
Przeglądano: 394

Ocena

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.0/5 (1 vote cast)

Tagi

, , ,

Kategorie

Najnowsze artykuły