3 sposoby na przebarwienia na twarzy

Przyczyną powstawania przebarwień jest na ogół nadaktywność malenocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie barwnika skóry. Brzydkie plamy nieobce są osobom, które przeszły ciężką walkę z trądzikiem, lub miłośniczkom opalania.

Aby pozbyć się tych niechcianych niedoskonałości ze skóry, warto poznać proste sposoby na przebarwienia na twarzy.

Pierwszy sposób Domowe sposoby na przebarwienia

Proste, domowe sposoby są idealne do usuwania płytkich zmian w skórze. Pomocne mogą okazać się warzywa i owoce, zawierające kwas organiczny, który „rozpuści” plamy na naszej skórze. Należą do nich jabłka, cytryny, czarne porzeczki, borówki, ogórek, czy natka pietruszki. Świetne efekty przynoszą maseczki z ananasa i papai, właściwości rozjaśniające posiada także mącznica lekarska, lukrecja gładka, czy liść gruszy. Zioła możemy stosować w postaci naparów do przemywania twarzy.

Drugi sposób Zabiegi

Przy głębszych i silniejszych przebarwieniach, zalecana jest wizyta w gabinecie kosmetyczki lub dermatologa. Pomogą nam oni wybrać odpowiedni dla nas zabieg, na przykład peeling chemiczny, zabieg laserowy, czy mikrodermabrazję. Dla przykładu mikrodermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu naskórka przy pomocy korundu lub tarczy diamentowej. Zabiegi te to idealne sposoby na przebarwienia twarzy, których nie udało się usunąc domowymi sposobami.

Mikrodermabrazję wykonuje się w serii co najmniej czterech zabiegów, ale efekty widoczne są już po pierwszym. Z kolei laserowe usuwanie przebarwień polega na podgrzaniu za pomocą wiązki światła laserowego przebarwionych komórek, które następnie ulegają ściemnieniu, a potem całkowitemu złuszczeniu. Na zupełnie ujednoliconą cerę możemy liczyć po zastosowaniu 2 do 5 zabiegów.

Trzeci sposób Kremy na przebarwienia

W drogeriach lub aptekach dostępny jest szeroki wybór kosmetyków, które pomogą nam usunąć brzydkie plamy z twarzy. Po użyciu takich środków plamy stopniowo bledną, ale na efekty trzeba niestety trochę poczekać.

Poradę opublikowano: 28 lipca, 2011
Przeglądano: 7,586

Ocena

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.7/5 (3 votes cast)

Tagi

, , , , , ,

Kategorie

Najnowsze artykuły